به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

چشم پنجره ایست به روح . طوری عکاسی کنید تا نگاه بیننده با نگاه سوژه عکاسی در ارتباط قرار بگیره .

مواظب D800E تقلبی باشید!

دفعات بازدید: 778

مواظب باشید،دوربین های تقلبی نیکون(Nikon) مدل D800E  همه جا هستند.

این خبر را نیکون اروپا در اینجا منتشر کرده است.تعدادی از افراد دوربین D800  را گرفته و بدنه ی خارجی آن را با D800E عوض کرده و به صورت آنلاین(احتمالا از طریق eBay) به مردم می فروشند.

شرکت نیکون(Nikon) اعلام کرد،وقتی بعضی از دوربین های D800E  برای تعمیر به این شرکت فرستاده شدند،متخصصان فهمیدند که این دوربین ها در واقع D800 در بدنه D800E  می باشند و چون نیکون(Nikon) تضمینی در برابر اینگونه محصولات ندارد،خدماتی به اینگونه محصولات ارائه نداد.

D800E مدل خاصی از  D800 می باشد که تغییراتی در آن داده شده و پیشرفت هایی در میزان شارپ(sharp) عکس های گرفته شده نیز به چشم می خورد.D800E از نظر قیمت هم چند صد دلار از D800 گرانتر می باشد.

عکاسانی که دوربین D800E تقلبی خریده‎اند به سادگی نمی توانند متوجه این موضوع شوند. از آنجایی که مشخصات  با هم فرق دارند،تنها راه برای پی بردن به این موضوع،توجه دقیق به عکس های گرفته شده و دانستن جزئیات می باشد.

اگر یک D800E  تقلبی خریداری کردید،چه کار کنید؟شرکت نیکون(Nikon) به عکاسان پیشنهاد می کند تا از playback عکس خود استفاده کنند.

"عکسی که با دوربین خود گرفته‎اید در صفحه دوربین به نمایش بگذارید.وقتی عکس در حالت full-frame playback به نمایش گذاشته شود،در گوشه ی  بالای صفحه نام دوربین به چشم می خورد.اگر Nikon D800E  نمایان بود،دوربین شما اصل بوده است،در غیر این صورت دوربین شما تقلبی می باشد."

اگر شما نیز دوربین خود را از یک واسطه یا از سایت های اینترنتی(مثل  eBay) خریداری کرده‎اید،فکر خوبیست تا دوربین خود را بازبینی کنید.

 

مترجم:فراز مهرآیین

نویسنده مقاله دوربین و لنز: 
Michael Zhang
پیوستاندازه
Image icon checking.jpg46.41 کیلوبایت
Image icon nikond800e.jpg71.42 کیلوبایت

دیدگاه جدیدی بگذارید

کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید