به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

برای عکس گرفتن باید بدانی از چه چیزی عکس می گیری، عکس گرفتن هم دانایی می خواهد هم توانایی

سوزانسونتاک

دو لنز جدید Zeiss با قابلیت های فوق‎العاده

دفعات بازدید: 1,021

شرکت زایس(Zeiss) خط تولید جدید لنز های فوکوس خودکار خود که برای فول-فریم سونی(Sony) و دوربین های مانت E   طراحی شده است را راه اندازی کرد.این خط تولید جدید کار خود را با دو لنز 2/25  و 1.8/85  شروع خواهد کرد.هر دوی این لنز ها از ویژگی بهره می برند که تا حالا کمتر دیده شده است:صفحه نمایش OLED  برای نمایش فاصله کانونی و عمق میدان.

لنز Zeiss Batis 2/25  از طراحی اپتیک Distagon   و همینطور  10 المان در 8 گروه  بهره می برد.چهار المان این لنز در هر طرف اسفریک(aspheric) خواهد بود که به میزان شارپ(Sharp) عکس کمک می کند و نامنظمی های نوری را از بین می برد.کمترین فاصله فوکوس این لنز 20 سانتی متر می باشد.

در طرف مقابل لنز Batis2/25  ،لنز Zeiss Batis 1.8/85  از طراحی اپتیک Sonnar  و 11 المان در 8 گروه بهره می برد.همچنین در این لنز از ثبات عکس (Image stabilization) استفاده شده است با توجه به فاصله کانونی این لنز،ویژگی خوبی به حساب می آید.

هر دوی Batis 2/25  و 1.8/85  دارای موتو فوکوس خودکار و حلقه ی نرم جهت فوکوس دستی  می باشند،هر دوی این محصول ها در برابر شرایط آب و هوایی و گرد و غبار مقاوم هستند و به گفته ی شرکت می توانند در سخت ترین شرایط آب و هوایی هم مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از ویژگی های جالب این لنز های که شاید اولین بار در نوع خود می باشد،صفحه نمایش OLED  می باشد.دکتر مایکل پولمن(Dr.Michael Pollmann)- مدیر محصولات زایس(Zeiss) –این تصمیم نتیجه ی تقاضای زیاد مشتریان مبنی بر صفحه نمایشی که در شرایط کم نور خوانا نیز باشد و عمق میدان و فاصله کانونی را نمایش دهد،می باشد.بعد از عرضه شدن این لنز ها،دیدن چگونگی عملکرد این قابلیت جالب خواهد بود.

لنز Batis 2/25  با قیمت 1299 دلار برای پیش خرید آماده می باشد.همینطور لنز Batis 1.8/85  با قیمتی پایین تر معادل 1199 دلار که برای پیش خرید موجود می باشد.هر دوی این لنز ها از ماه ژولای 2015 وارد بازار می شود.

 

مترجم:فراز مهرآیین

نویسنده مقاله دوربین و لنز: 
مترجم:فراز مهرآیین

دیدگاه جدیدی بگذارید

کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید