به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

برای عکس گرفتن باید بدانی از چه چیزی عکس می گیری، عکس گرفتن هم دانایی می خواهد هم توانایی

سوزانسونتاک

چگونگی عکاسی از جشن تولد کودکان

دفعات بازدید: 1,847

در خواست های زیادی از والدین کودکان برای عکاسی از جشن تولد ها داشتم و بسیار جالب نیز بوده اند.

عکاسی از کودکان همیشه آسان نیست و عکاسی از جشن تولد ها فرصتی منحصر به فرد برای عکاسان می باشد.

جشن تولد ها احساسات ،فعل و انفعالات،رنگ و انرژی را در جشن های کودکان به نمایش می گذارند.علاوه بر این پستی و بلندی های زندگی را نیز نشان می دهند.از لحاظ جنبه ی رقابتی ،جشن های کودکان مکانی بی نظم برای حرکت دادن اشیا هستند،در هم ریختگی زیادی وجود دارد و همچنین زمانی برای سازمان‎دهی و عکاسی از آنان نیز وجود ندارد.

در این مقاله به بررسی چند نکته در مورد جشن های کودکان می پردازیم.

1.انتخاب عکاس جشن

هیچ چیز بدتر این نیست که بفهمید به پایان جشن نزدیک شده اید  وکسی عکسی ثبت نکرده است.انتخاب فردی مناسب، ثبت عکس هایی خاطره انگیز را برای شما تضمین شده می کند.علاوه بر این، چنین کاری نکته ی مثبت دیگری هم دارد و آن احساس آرامش والدین و لذت بردن از جشن و اطمینان از اینکه عکس ها فقط با مسئولیت مورد استفاده قرار می گیرند نیز می باشد.

2.دسترسی به چشم انداز کودک

یکی از نکات مهمی که می توانم با شما تقسیم کنم این است که همیشه هنگام عکاسی از کودکان ارتفاع خود را کم کنید.بزرگترین اشتباهی در عکس های جشن ها دیدم،عکاسی بزرگسالان از ارتفاعی بالاتر بوده است.بیشتر عکس های شما باید هم سطح با چشم سوژه باشد.

3.زاویه های عکاسی را با فاصله های کانونی ترکیب کنید

اگر در جشن بتوانید زاویه های عکاسی و فاصله های کانونی را با هم ترکیب کنید، عکس های زنده تری خواهید داشت.چندین عکس را ایستاده ثبت کنید( برای عکس های گروهی می توانید روی صندلی بروید و سپس عکاسی کنید) همچنین ارتفاع خود را کم کنید و از پایین از کودکان عکاسی کنید.علاوه بر این در طی جشن فاصله های کانونی متعددی را امتحان کنید و عکس های متفاوتی ثبت کنید.به این صورت شما جشن را با یک سری از عکس های متفاوت و جذاب و پویا به پایان خواهید رساند.

4. وایت بالانس را تنظیم کنید

بیشتر جشن تولد کودکان در داخل و فضا های سربسته انجام می پذیرد بنابراین نورپردازی می تواند یک حرفه و هنر باشد.در بیشتر مواقع نور های مصنوعی وجود دارند که می تواند عکس های شما را دچار سایه کند.آسان ترین راه برای غلبه بر این مشکل،یادگیری استفاده از کنترل های وایت بالانس می باشد.دوربین ها تنظیمات خودکاری دارند که عملکرد خوبی از خود نشان می دهند.حالت های وایت بالانس را قبل از عکاسی تجربه کنید.

5.به دنبال جزئیات جشن باشید

راهی دیگر برای اضافه کردن جذابیت به عکس ها ،توجه به جزئیات جشن می باشند.عکس هایی زیادی دیدم که به بهترین نحو ممکن قبل از ورود مهمان از کیک،بادکنک و کادو ها و سایر قسمت ها گرفته شده است.گاهی اوقات نزدیک شدن به این عوامل و پر کردن چارچوب خود با آن ها خوب است.در بین عکس های آلبوم چنین عکس هایی به خوبی دیده می شوند.

6.از فلاش یا منتشر کننده(Diffuser) استفاده کنید

هنگام عکاسی از جشن در فضا های داخلی به نور اضافی نیازمند هستید. اگر نور های طبیعی زیادی وجود نداشته باشند و یا از لنز های سریع استفاده نمی کنید شما می توانید با کمی بالا بردن تنظیمات ISO  این نیاز را رفع کنید،در غیر این صورت باید از فلاش استفاده کنید.اگر کفشک فلاش داشته باشید،احتمالا بهترین نتیجه را خواهید گرفت.همچنین اگر فلاش سوژه شما را خراب نمی کند می توانید فلاش را به اتاق،دیوار بتابانید یا از منتشر کننده(diffuser) استفاده کنید.

7.برنامه جشن را بدانید

برای اینکه تمامی لحظات مهم را ثبت کنید،شما باید برنامه جشن را بدانید.باید بدانید چه زمانی همه خواهند نشست،چه زمانی شمع دمیده خواهد شد،چه زمانی کادو ها باز خواهند شد و ... . با این اطلاعات می توانید به خوبی موقعیت خود را بسنجید.

8.خالصانه عکس بگیرید

بیشتر عکس های جشن ها، به یک عکس یک کودک با یک بزرگسال هنگام فعالیت های جشن ختم می شود.بیشتر تمایل دارم در طی جشن چند عکس از کنج و با زوم کردن نیز ثبت کنم.این عکس ها شامل عکس هایی می شود که کودکان در حال بازی با یکدیگر و یا خوردن می باشند.کاری دیگر که باید انجام دهید این است هنگام جشن به وسط مراسم بروید و از بازی کردن،غذا خوردن و ... به عکاسی بپردازید، برای این کار استفاده از یک لنز با زاویه دید بالا می تواند مفید باشد.در زمان مناسب می توانید از کودکان بخواهید خود را برای عکس آماده کنند(ژست بگیرند) و از آن ها عکاسی کنید و نتیجه را روی صفحه نمایش به آن ها نشان دهید.

9.خارج از ارتباطات عکاسی کنید

عکاسی در جشن،تفریح خوبی می باشد اما شما فقط با یک سری کودک سر و کار ندارید.با کودکان و محیط اطراف آشنا شوید حتی سعی کنید هنگام ورود کودکان دوربین خود را کنار بگذارید و با آن ها دوست شوید و همیشه حد و مرز را رعایت کنید و از والدین برای عکاسی اجازه بگیرید.علاوه بر این سعی کنید همواره با گروه باشید و کمتر وقت خود را صرف عکاسی از یک فرد و تکی بکنید.

10.عکس های برنامه ریزی شده

در حالیکه بیشتر عکس های شما احتمالا طی مراسم و به صورت اتفاقی ثبت می شوند اما عکس هایی هم هست که باید قبل از جشن در مورد آن ها فکر کنید و با والدین در مورد نوع آن ها مشورت کنید.این لحظات ممکن است عکس های دسته جمعی،عکاسی از کیک،دمیدن شمع ها،باز کردن کادو ها و ... باشد.

11.عکاسی قبل و بعد از جشن

 چگونگی پر شدن اتاق و آماده سازی آن برای جشن بسیار جالب می باشد.برای این کار باید به عکس هایی که می خواهید ثبت کنید فکر کنید ،عکس هایی که ممکن است از لحظات مهم جشن و یا آماده سازی دختر یا پسر برای تولدش باشد.همچنین چند عکس نیز برای مقایسه مفرح از پایان جشن ثبت کنید.

12.عکاسی در حالت متوالی

یکی از راه های موثر و مفید برای ثبت جشن ها،یادگیری عکاسی با استفاده از حالت عکاسی متوالی می باشد.این حالت به طور خاصی برای مواقعی که کودکان به ندرت نشسته اند و یا لحظات مهم جشن مانند دمیدن شمع ها مفید می باشد.

13.بزرگسالان را در عکس های خود شامل کنید

تمرکز اصلی در جشن های کودکان روی کودکان می باشد اما گاهی عکاسی از  بزرگسالانی که در جمع هستند  نیز می توانند عکس هایی جالب را در پی داشته باشد.گاهی اوقات واکنش آنان به کاری که کودکان انجام می دهد بسیار جالب خواهد بود و ارزش ثبت عکس را خواهد داشت-مخصوصا بزرگسالانی که با کودکی که تولدش می باشد،خویشاوندی نزدیکی دارند.

 

 

مترجم:فراز مهرآیین

نویسنده مقاله متفرقه: 
Darren Rowse
پیوستاندازه
Image icon birthday-party-3.jpg14.88 کیلوبایت
Image icon birthday-party-photography-3.jpg23.82 کیلوبایت
Image icon birthday-photography-2.jpg9.9 کیلوبایت
Image icon party-photography-2.jpg18.3 کیلوبایت
Image icon party-photos.jpg18.46 کیلوبایت
Image icon photograph-childs-party.jpg98.79 کیلوبایت

دیدگاه جدیدی بگذارید

کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید