به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

بسیاری از مردم نگاه می کنند ولی عده کمی از آنها میبینند .

آندره کرتز

آماده کردن عکس های عروسی فقط در کمتر از 24 ساعت!

دفعات بازدید: 1,185

این روش دقیقا همان فرایندی می باشد که در طی عکاسی عروسی انجام می دهم.هم اکنون در پنچمین سال تجربه ی عکاسی عروسی می باشم و 70 آلبوم از این نوع عکاسی را تهیه کرده ام.من طرفدار کار هوشمندانه و آسان هستم.تمامی مراحل کارم را بررسی کردم  و همه ی آن ها  به دلیلی در برنامه ی کاری شامل شده اند.در بیشتر مواقع،عکس های مراسم عروسی را در طی 4 یا 5 روز را تحویل می دهم.با برخی ملاحظات و البته با تشکر از اینترنت می توان عکس های عروسی را در 24 ساعت آماده کنم.

گام اول-وارد کردن و تهیه نسخه ی پشتیبان(1-3 ساعت)

در ابتدا تمامی عکس ها(1500-2000) را از طریق Lightroom به یک فولدر با نام(عروس و داماد بر حسب ترتیب حروف الفبا) انتقال می دهم.

من زیاد کار می کنم و معمولا کار ویرایش را در کافی شاپ،مکان دوستان یا محل کار همکارم انجام می دهم،بنابراین  Macbook Pro (صفحه نمایش 13 اینچی ) و حافظه قابل حمل خود را با خود همراه دارم.این حافظه حدود 6 ماه عکس،چیزی حدود 80000 عکس را در خود جای می دهد.

 یک انتقاد بزرگ از کسانی دارم که عکس های خود را طبق تاریخ سازمان بندی می کنند.به نظر من،این روش یک سیستم وحشتناک هنگام پیدا کردن عکس ها در آینده را در پی خواهد داشت.وقتی عروس شما Tiffany  قصد تغییر یکی از عکس ها از رنگی به سیاه و سفید را دارد،چگونه می خواهید فولدر آن ها را پیدا کنید؟در حافظه من در فولدر عروسی و سپس در فولدری به نام Jeremy & Tiffany  خواهد بود.

در حالیکه عکس ها در حال آپلود شدن هستند،یک سری از عکس ها را که در مراسم عروسی به اتمام رسانده ام را به عنوان آلبومی در فیسبوک قرار می دهم و عروس و داماد را در آن مشخص می کنم(تگ-Tag می کنم).این عکس ها معمولا 30 -50 عدد می باشند که در طی شام آن ها را ویرایش کرده ام.

تذکر:این قسمت به این معناست که عروس و داماد را از قبل در فیسبوک ادد(add) کرده ام.دوستی با ارباب رجوع یک بخش مهم از کار می باشد.همیشه رقابت را دوست داشتم و سعی کردم سریع تر و با کیفیت تر از هر کسی از قبیل دوست،فامیل و آشنا عکس ها را در فیسبوک قرار دهم تا توجه بیشتری را جذب کنم.

سپس درایو حافظه 3 ترابایتی خو را متصل می کنم و کمی استراحت می کنم و اجازه می دهم رایانه از عکس ها نسخه پشتیبان تهیه کند.

از دست دادن عکس ها بزرگترین ترس عکاسان می باشد و به همین دلیل می باشد که بسیاری از متخصصان چندین نسخه پشتیبان دارند.من معمولا کارت های حافظه ی خود را تا قبل از ارائه عکس ها یا تهیه نسخه ی پشتیبان از عکس ها فرمت نمی کنم.استفاده از ذخیره سازی ابری آنلاین نیز می تواند مفید واقع شود.

گام دوم-گلچین کردن(نیم ساعت)

در Lightroom من 1500-2000 عکس را مرور می کنم و هر عکسی که منحصر به فرد و زیبا به نظر برسد را انتخاب می کنم.با فشار دادن دکمه ی "1" و استفاده از روش رتبه بندی ستاره ای Lightroom  عکس مورد علاقه خود را انتخاب می کنم.معمولا طی نیم ساعت یا حداکثر یک ساعت به 800 عکس مورد نظر خود می رسم.در زمینه انتخاب کردن زیاد خود را دچار مشکل نکنید،به خودتان اعتماد کنید.

یک حقه که ناخواسته آن را در این مرحله اجرا می کنم،انتخاب آخرین عکس مشابه از یک سری عکس می باشد.اگر شما نیز مثل من باشید،از هر سوژه دو یا سه عکس می گیرید.بعد از انتقال عکس ها معمولا عکس دوم یا سوم عکس انتخابی من خواهد بود.

سپس بار دیگر از میان عکس های گلچین شده،عکس های با کیفیت تری که حاوی داستان مشخصی هستند را گلچین می کنم تا به 100 عکس برتر برسم.این مرحله 10-15 دقیقه وقت می گیرد چون تعداد عکس کمتری را بررسی می کنید.همچنین در این مرحله نیز در انتخاب عکس برتر به خود اطمینان کنید.

گام سوم-ویرایش و روتوش کردن(سه ساعت)

بعد از اینکه عکس های مورد علاقه ی خود را انتخاب کردم،ابتدا آن ها را ویرایش می کنم.در واقع از ویرایش عکس هایم لذت می برم چون به آن ها افتخار می کنم و آن ها را متفاوت می دانم.تمامی ویرایش ها را در Lightroom  انجام می دهم.من هیچ گاه فوتوشاپ(photoshop) را باز نمی کنم مگر اینکه تغییری اساسی در عکس لازم باشد.بعضی اوقات با تنظیمات از پیش انجام شده (preset) که آن را "Typical Phil" نامگذاری کردم ،کار را در Lightroom  شروع می کنم.تمامی عکس ها را ویرایش می کنم.این کار معمولا یک یا دو ساعت زمان خواهد برد.عکس ها با کیفیت های 2500px,300dpi,88  آماده می شوند(معمولا نام آن ها را Highlights-0001.jpg,Highlights-0002.jpg  و غیره نامگذاری می کنم) و درون فولدری به نام Highlights  درون فولدر اصلی ذخیره می کنم.سپس فایل Highlights  را در PASSبه اشتراک می گذارم تا ارباب رجوع مجبور نباشد برای دیدن عکس های عروسی خود زمان زیادی منتظر بماند.

هیچ گاه بیشتر از 30 ثانیه روی هر عکس بیشتر وقت نگذارید.بیشتر ارباب رجوع ها تفاوت بین خوب،عالی و فوق‎العاده را نمی دانند.

تنظیمات من  برای خروج عکس ها از برنامه، حجم عکس ها را به یک یا دو مگابایت می رساند اما باز هم در اندازه 11*14 اینچ قابل چاپ هستند.از ارائه  فایل عکس ها به صورت مستقیم به ارباب رجوع خوشحال می شوم، این کار را با درایو و ذخیره سازی ابری انجام می دهم.هم چنین ارباب رجوع معمولا یک یا دو عکس را به صورت بزرگ چاپ خواهد کرد.بنابراین نیازی نمی بینیم تا عکس ها را در طول به 30 اینچ برسانم.

PASS یک برنامه فوق ‎العاده می باشد که با استفاده از آن برای تحویل عکس های دیجیتال به ارباب رجوع ها بسیار آسان می باشد.Pixieset یک رقیب دیگر می باشد.PASS   برای هر آلبوم از شما هزینه ای دریافت می کند و  Pixieset بر حسب میزان فضای اشغال شده از شما هزینه دریافت می کند.

بخش بعدی یکی  از راز های سرعت بخشیدن به مرحله ویرایش کردن عکس ها می باشد.عکس منتخب ویرایش شده را انتخاب کنید و تنظیمات ویرایش آن را روی عکس های دیگر با منابع نوری مشابه اعمال کنید.اگر نوردهی شما ثابت باشد،تنظیمات بر روی سایر عکس ها نیز باید مساعد باشد.این کار 2 ساعت طول خواهد کشید.

نکته ی سرعت Lightroom

در این قسمت به راز Lightroom  در کپی کردن و انتخاب یا حذف عکس از موارد انتخاب شده(deselect) به صورت فوق سریع می پردازیم.وقتی عکس اصلی شما انتخاب شده است،دکمه ی Command  را پایین نگه داشته و تمامی مواردی را که می خواهید ویرایش ها روی آن ها اعمال شود را انتخاب کنید.در حالت Develop  ،دکمه ی option  را پایین نگه داشته و همگام سازی (sync) را انتخاب کنید.با این کار به طور خودکار ویرایش ها روی سایر عکس ها اعمال می شود(برای اینکه مطمئن شوید کدام ویرایش ها اعمال شده است،به سادگی دکمه ی همگام سازی (sync) را فشار دهید تا ویرایش ها  به نمایش گذاشته شود.)

هم اکنون،تمامی ویرایشات همگام شده اند.شما می توانید عکس ها را از حالت انتخاب خارج کرده و به دنبال ثبات بیشتر باشید،برای این کار دکمه ی "/" که برای از انتخاب خارج کردن عکس کنونی می باشد را فشار دهید.من این کار را برای مطمئن شدن از هر عکس برای بهترین نوردهی انجام می دهم.

به یاد داشته باشید،شما هر چهره،هر آسمان و یا هر عنصری از عکس را روتوش نمی کنید،می توانید روی عکس های مورد علاقه ی خود بیشتر وقت بگذارید اما عروس و داماد همه ی عکس ها را چاپ نخواهند کرد.

گام چهارم-خارج کردن عکس ها(45 دقیقه)

تمامی عکس ها را در بخش های مشخص خارج کنید.فایل ها و فولدر ها را طبق برنامه ی عروسی طبق بندی می کنم(قبل عروسی،عروسی،خانواده و ...).تمامی خروجی ها با تنظیمات: با کیفیت 88,2500 px,300 dpi .این کار 10 دقیقه خواهد شد و شاید یک ساعت برای رایانه که کار خود را انجام بدهد(به تعداد عکس ها و قدرت و سرعت رایانه بستگی دارد)

گام پنجم-آپلود کردن(یک ساعت)

فایل های خود را روی یکی از سرویس های اشتراک گذاری عکس آپلود کنید(PASS,Pixieset,Zenfolio,Pixifi  و...).اگر همه چیز خوب پیش برود،اولین گالری که بیننده می بیند،مورد علاقه ها یا عکس های برجسته می باشد.هیچ نیازی نیست تا برای آماده کردن سرویس و گالری عکسی را پایمال کنید.50-100 عکس برتر می تواند برای شروع کننده و باز کننده گالری ایده‎ال باشد.

این کار نیز 10-30دقیقه (حتی یک ساعت)  زمان خواهد برد-به سرعت اینترنت شما بستگی دارد.

گام ششم-تحویل(10 دقیقه)

متن زیر را به عروس و داماد ایمیل کنید:

"سلام،اوضاع چطوره؟به شما گفته بودم که تا چند هفته ی بعد عکس ها آماده می شود،اما خبر خوبی برایتان دارم.عکس هایتان آماده می باشد و می توانید آن ها را از این لینک دانلود کنید.

به سادگی روی لینک کلیک کنید  و عکس ها را در قالب یک فایل Zip  دریافت کنید.با این کار نیازی به انتظار برای دریافت درایو عکس ها از من وجود ندارد.

به عنوان یک سورپرایز برای شما،من تخفیفی 50 دلاری برای چاپ برای شما در نظر گرفته ام.

اگر هر سوالی داشتید با من در میان بگذارید.از عکس ها لذت ببرید.

Phil"

این روش شامل ملاقات افراد یا تحویل آلبوم به صورت طبیعی نمی باشد.این راه سریع ترین راه و البته یک راه عاقلانه می باشد.معمولا برای مراسم عروسی 3000 یا 4000 دلا هزینه دریافت می کنم و از همین روش استفاده می کنم.همچنین آلبوم های عروسی نیز فروخته ام که سود بیشتری در آن است و البته سختی کار نیز بیشتر می شود.مسلما راه هایی برای کم کردن سختی ساخت آلبوم نیز وجود دارد که هر کسی روش شخصی خود را دارد.

مترجم:فراز مهرآیین

نویسنده مقاله متفرقه: 
Phillip Van Nostrand
پیوستاندازه
Image icon digitalphotographyschool-1-12.jpg25.46 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-1-13.jpg50.1 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-1-15-400x600.jpg31.69 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-1-17.jpg47.78 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-1-23.jpg34.6 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-1-31.jpg60.1 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-1-34-600x305.jpg43.65 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-1-36.jpg60.35 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-2-3-600x400.jpg45.94 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-3-6-400x600.jpg41.88 کیلوبایت
Image icon digitalphotographyschool-5-2-400x600.jpg40.77 کیلوبایت

دیدگاه جدیدی بگذارید

کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید