به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

جستجو، دیدن و ادراک سه مرحله رسیدن به بیداری است. دوربین میجوید، ذهن میبیند و قلب ادراک میکند. 

پل مارتین لستر

چرا ویرایش عکس از اصول بدیهی عکاسی است2

دفعات بازدید:

چرا ویرایش عکس از اصول بدیهی عکاسی است

 

در یک سوی ماجرا طرفداران عکس بکر هستند که فتوشاپ را حقه‌بازی می‌دانند. افراد میانه‌رویی هم هستند که خنثی و بی‌طرف‌اند و صرفا ممکن است از شما بپرسند که از چه فیلتری برای ویرایش عکستان استفاده کرده‌اید.

 اما در سوی دیگر ماجرا، عکاسانی هستند که معتقدند سال‌های بسیار فیلم‌ها در تاریک‌خانه‌ها پرداخت شده‌اند و حالا ویرایش دیجیتال، نسخه‌ی بلوغ‌یافته‌ی همان روند است.

ویرایش عکس

فارغ از اینکه شما جزو کدام دسته هستید، یک حقیقت را نمی‌توان انکار کرد: زیباترین عکس‌ها همگی به نحوی ویرایش شده‌اند. ما نباید با ویرایش نکردن عکس‌ها به دلیل پایبندی به برخی اصول به‌اصطلاح اخلاقی کاری کنیم که به ضرر خودمان و کارمان تمام شود.

من پیشنهاد نمی‌کنم که حتما بروید و با ویرایش‌های عجیب و غریب عکس‌های تله‌فتوی نمایشی از کهکشان راه شیری درست کنید یا عکس استودیویی فردی را بردارید و در تصویر زمینه‌ی کاملا متفاوت قرار دهید؛ اما اگر به این کار علاقه دارید، خود دانید. چرا که نه!

ولی منظور من این است که ویرایش بعد از عکاسی اگر واجب نباشد، ایرادی هم ندارد. تنها استانداردی که ما عکاسان ملزم به رعایت آن هستیم صداقت است.

مادامی که در تولید عکس‌هایتان صداقت را رعایت کنید و عکس را به چیزی که نبوده است تبدیل نکنید، کم یا زیاد فرقی نمی‌کند؛ هر قدر دوست دارید می‌توانید عکستان را ویرایش کنید.

ویرایش عکس هنر است. روتوش عکس مهارت می‌خواهد. می‌توانید به آن افتخار کنید

.
اگر مایل هستید می‌توانید جلوه‌های به تصاویری که مناظر گرفته‌اید اضافه کنید یا رنگ چشم مدل عکستان را عوض کنید؛ اما در پاسخ به کسانی که می‌پرسند چه تغییراتی اعمال کرده‌اید، پشت جواب‌های مبهم مخفی نشوید و صداقت داشته باشید
 
نویسنده مقاله متفرقه: 
کوروش یزدانی