به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

جستجو، دیدن و ادراک سه مرحله رسیدن به بیداری است. دوربین میجوید، ذهن میبیند و قلب ادراک میکند. 

پل مارتین لستر

چرا ویرایش عکس از اصول بدیهی عکاسی است 3

دفعات بازدید:

چرا ویرایش عکس از اصول بدیهی عکاسی است

‼️شخصا اعتقاد دارم که باید اصل ماهیت صحنه‌ی مورد نظر حفظ شود. اگر صحنه، یک غروب احساسی است، می‌شود کنتراست را در ابرها بالا برد. اگر نور جذاب طلایی‌رنگی پشت سوژه تابیده است، می‌توان به درخشش و گرمایش اضافه کرد.

فکر می‌کنم که به‌عنوان عکاس ما باید به فکر بهبود چیزی باشیم که از قبل در تصویر موجود است؛ نه اینکه به‌کلی حس جدید یا صحنه‌ی جدیدی خلق کنیم.

ویرایش عکس

ما به‌عنوان عکاس زندگی را ثبت می‌کنیم. زندگی با تمام شکوه و تنوعش در اطراف ما جریان دارد. با اینکه این تنوع، از عکس‌های استودیویی مدل‌ها تا نوری را که هزاران سال پیش از ستاره‌ها تابیده است شامل می‌شود، همه رویدادها و لحظاتی واقعی هستند که در گذر زمان روی داده‌اند.

‼️با نگاهی به حرفه‌های مختلف درمی‌یابیم که طبیعی است که مثلا یک نویسنده از انتشار نوشته‌های اولش وحشت کند یا یک معمار هرگز طرح‌های اولیه‌ی معماری‌اش را به مشتری‌ها نشان نمی‌دهد. به همین شکل، ما عکاسان نیز نباید از روتوش عکس‌هایمان قبل انتشار عمومی آن‌ها خجالت بکشیم.

چرا ما باید اهمیت کمتری برای اثر هنری خود قائل باشیم؟
با انتشار مستقیم عکس‌های دست‌نخورده‌‌ فقط در کار خود کم‌کاری کرده‌ایم.

در دنیایی که پر از عکاس است، روتوش عکس به ما این امکان را می‌دهد که سبک خلاقانه و منحصربه‌فرد خودمان را ارائه بدهیم.
مثلا من شخصا به تصاویر رنگارنگ علاقه دارم. بخشی از این علاقه در انتخاب صحنه هنگام عکاسی ظهور پیدا می‌کند؛ اما بخش دیگر در ویرایش و بهبود تصویر در کامپیوتر جلوه می‌یابد. با توجه به این موضوع، تصویری خلق کنید که با افتخار اسم خود را روی آن درج کنید. در کمال صداقت از ابزاری که در اختیار دارید حداکثر استفاده را ببرید.

نویسنده مقاله متفرقه: 
کوروش یزدانی