به وب سایت
کانون عکاسان ایران
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

عکسی بگیر که هویتت در اون مشخص باشه

بروس گیلدن

چند تمرین عکاسی برای پیشرفت و دوباره الهام گرفتن

دفعات بازدید: 674

به مدت یک ماه تنها به صورت افقی، عمودی، یا مربعی عکس بگیرید

به عنوان مثال، کادربندی را در نظر بگیرید. سعی کنید به مدت یک ماه به صورت افقی (منظره)، عمودی (پرتره)، یا به شکل مربعی عکس بگیرید.

هدف:

کادربندی و ترکیب بندی تنها این است که بدانید چه چیزی را در کادر نیاورید. به مدت یک ماه خودتان را به یک جهت گیری محدود کنید و آن وقت ثبات بصری بیشتری در کار خود پیدا خواهید کرد. و مجبور خواهید شد خلاقانه تر ترکیب بندی کنید.

—---------------------------------

به مدت یک هفته با یک فاصله کانونی (که با آن راحت نیستید) عکس بگیرید

همه ما لنز یا فاصله کانونی خاصی را ترجیح می دهیم. اگر می خواهید مرزهای خلاقیت خود را کنار بزنید، به مدت یک هفته با یک فاصله کانونی عکس بگیرید که برای شما بسیار ناآشناست و با آن راحت نیستید. اگر شما بیشتر با فاصله کانونی ۲۸mm عکاسی می کنید، سعی کنید یک هفته تنها با یک لنز ۲۰۰mm عکس بگیرید. اگر معمولا جزء افراد تله فوتو ۲۰۰mm هستید، یک لنز ۳۵mm را امتحان کنید.

هدف:

شما با بیرون کشیدن خود از منطقه امنتان به مدت یک هفته، پرسپکتیو جدیدی به دست خواهید آورد و شاید قدردانی بیشتری نیز نسبت به فاصله کانونی ای که در حال حاضر با آن راحت هستید پیدا کنید. یا بهتر از آن، ممکن است یک فاصله کانونی جدید پیدا کنید که آن را ترجیح می دهید، که می تواند به شما کمک کند در کارتان خلاق تر و مبتکرتر باشید.

—---------------------------------

به مدت یک هفته عمدا سعی کنید عکس های بد بگیرید

سعی کنید به مدت یک هفته عمدا «عکس های به درد نخور» بگیرید. از شر افکاری مانند ترکیب بندی، کادربندی، و نورپردازی خوب خلاص شوید. تنها از هر چیزی که به نظرتان جالب است، عکس های بد بگیرید. از قلب، روح و غرایز خود پیروی کنید. فقط کلیک کنید. بیش از حد فکر نکنید. سپس بعد از یک هفته، ببینید آیا در عکاسی خود احساس رها تری می کنید، و خلاقیت کمتر به «بن بست» رسیده؟ آیا کمتر خودتان را جدی می گیرید؟ آیا بیشتر به شما خوش می گذرد؟

هدف:

کمال گرایی ما را نابود می کند. به دنبال ایجاد عکس های «خوب» باشید. و به منظور انجام این کار به خودتان اجازه دهید که عکس های بد بگیرید.

 

نویسنده مقاله: 
کوروش یزدانی

دیدگاه جدیدی بگذارید