به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

بسیاری از مردم نگاه می کنند ولی عده کمی از آنها میبینند .

آندره کرتز

عکاسی از جواهرات با خیمه عکاسی

دفعات بازدید: 219

 

وقتی که از محصولاتی با اندازه کوچیک تا متوسط عکاسی می کنید ، استفاده از خیمه عکاسی انتخابی ساده خواهد بود چرا که به شما این امکان را می دهد تا به صورت کامل نوردهی و بکگراند را به دلخواه تنظیم کنید. توجه داشته باشید که عکاسی در خیمه عکاسی زمانی اهمیت خودش رو نشان میده که بدونید ، یک بکگراند سافت و حتی یک نور دیفیوز شده به طرز قابل توجه ای به کالای شما جلوه ای زیبا می دهد، اگر فروش اینترنتی انجام می دهید این خود به خود باعث افزایش فروش شما می شود .
تعداد زیادی از منابع نور هایی که عموما استفاده می شوند چندان برای این کار مناسب نیستند چرا که ممکن است نوری که ایجاد می کنند به صورت یکسان پخش نشود ، سایه ایجاد کنند یا white balance رنگی که شما مد نظر دارید را ایجاد نکنند. فلاش دوربین شما عموما سوژه را به صورت overexpose و بکگراند و سایر اجزای عکس را به صورت underexpose در می آورد . همچنین استفاده از رفلکشن های براقی ایجاد میشه ، به خصوص اگر سوژه اندکی براق یا شفاف باشه ، مثلا عکاسی از جواهرات و ظروف چینی . همچنین نور طبیعی مستقیم باعث ایجا سایه های تاریک می شوند که اصلا مناسب نیستند . نور مستقیم و روشن خورشید به مراتب بهتر از موارد بالایی هست که ذکر کردیم ولی خود معایب زیادی دارد ، به خصوص در عکاسی از جواهرات و ظروف چینی . در این شرایط خیمه عکاسی شاید بهترین انتخاب ممکن برای شما باشد . اول از همه ، این خیمه های عکاسی ، نور هایی دارند که بسته به رنگ سوژه می تونن تغییر کنند و به دلخواه شما تنظیم بشوند که این خود به شما white balance می دهد که عملا در شرایظ طبیعی دستیابی به آن غیر ممکن است.
خیمه های عکاسی در سایط های متفاوت و قیمت های متفاوت در بازار عرضه می شوند ولی اگر شما قصد دارید تا از محصولات خود برای فروشگاه اینترنتی کوچکی استفاده کنید ، با قیمت بسیار پایین این امکان محیا است. در عکاسی از جواهرات ، نور دیفیوزه عالی خواهد بود ، احتمالا اگر تا به حال از جواهرات عکاسی کردین متوجه شدین که نور فلاش عکس جالبی به شما نمی دهد . نه تنها در خیمه عکاسی به دلیل نزدیک بودن فلاش دوربین به سوژه خیلی روشن می کند ، بلکه به دلیل جایگاه قرار گیری دوربین ، احتمالا از سمت نامناسبی این نور به سوژه می تابد پس پیشنهاد می کنیم در استفاده از فلاش در هنگام عکاسی از جواهرات با خیمه عکاسی صرف نظر کنید.

دلیلی که میگم خیمه عکاسی مناسب کار شماست اینکه ، نور مناسب را به آسانی و به سرعت به شما می دهد و همچنان سفیدی بکگراند شما را مناسب نگه می دارد. در هنگام عکاسی از جواهرات در خیمه عکاسی، استفاده از دو نور در بسیاری از موارد ایده ال است و می توانید انتظار نتایجی عالی رو داشته باشید. فقط فراموش نکنید که این دو نور را در دو سمت خیمه قرار دهید تا نور دیفیوز مناسبی به شما بدهد قبل از عکاسی مطمئن بشید که جای نصب نورها به درستی انجام شده ، پس پیش از عکاسی جای نور را چندبار تغییر بدین.

نویسنده مقاله: 
کوروش یزدانی

دیدگاه‌ها

کانون عکاسان ایران
تصویر کانون عکاسان ایران

دیدگاه خود را در رابطه با این مقاله برای ما بگذارید

دیدگاه جدیدی بگذارید