به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

عکسی بگیر که هویتت در اون مشخص باشه

بروس گیلدن

چگونه در نور کم عکاسی کنیم؟

دفعات بازدید: 196

 

عدم استفاده از فلاش

معمولا نور حاصل از فلاش دوربین برای صحنه هایی که کم نور هستند خیلی بیش از حد زیاد است درنتیجه اجسام در عکس به صورت غیر عادی و تار می افتند.
به تنظیمات نمایش دوربین بروید و کلا گزینه ی فلاش زدن را غیر فعال نمایید.
با این وجود استفاده از یک چراغ قوه یک ترفند خوب برای افکندن نور ملایم به صحنه به شمار می آید که در آن اجسام به طور کاملا عادی و طبیعی روشن می شوند.

High Dynamic Range
HDR یک تکنیک است که به کمک آن شما میتوانید عکس های گوناگون را به یک عکس واحد تبدیل کنید.HDR یک راه مناسب برای در نظر گرفتن همه ی فضاهای مختلف یا حداقل عکس های دیگر است.

محدوده بندی قرار گرفنن در معرض نور

آیا از این که کدام نحوه ی نمایش برای موقعیت شما بهتر است اطمینان کافی ندارید؟

برای آگاهی نسبت به این موضوع از یک منظره یا نمای مشخص چندین عکس بگیرید اما برای هر کدام یک نحوه ی نمایش متفاوت در نظر بگیرید یعنی به طور واضح تر هر عکسی را با یک نوع نمایش بگیرید.

بیشتر دوربین های مدرن امروزی دارای یک گزینه ی تعیین نوع نمایش اتوماتیک برای عکس گرفتن است که یک سری عکس در یک سطح با فزایش تدریجی…. می گیرد. بنابراین در این صورت شما می توانید در میان عکس های گرفته شده عکس های مورد نظر ذخیره کنید و بقیه را نادیده بگیرید.

با فرمت خام عکاسی کنید

با وجود این که عکس هایی که با فرمت JPG گرفته می شوند فضای کمی را بر روی کارت حافظه اشغال می کنند ولی ممکن است اطلاعات مهم عکس که می تواند برای پس پردازش مفید باشد از بین ببرند.

فایل های RAW دارای حجم بسیار بالایی هستند و به هیچ وجه فشرده نمی باشند و دست شما را هنگام ویرایش عکس باز تر می کند و فرصت بیشتری برای اصلاح کردن در اختیار شما قرار می دهد. بیشتر عکس هایی که در نور کم گرفته می شوند نیاز به یک پس پردازش (ویرایش) به روش مشابه دارند.

بنابراین عکاسی در فرمت RAW نسبت به فرمت های دیگر رجحان دارد.

استفاده از اینفرارد

به دلیل این که با چشم غیر مصلح اشعه ی مادون قرمز غیر قابل مشاهده است، بیشتر دوربین های دیجیتال امروزی به طور کلی از آن چشم پوشی می کنند.

با این حال این امکان برای دوربین های دیجیتال وجود دارد که بتوانند اشعه ی مادون قرمز را هم در نظر بگیرند که در صورت استفاده ی مناسب قابلیت تولید عکس هایStunning را هم دارند.

این راهنمایی ها برای یک کاربر حرفه ای بسیار با ارزش می باشد. شما هم اگر مایل باشید قادر به استفاده از این مقاله خواهید بود ولی اگر آشنایی کاملی با دوربین خود نداشته باشید استفاده از این رویه یک ریسک بزرگ به شمار می آید. به همین دلیل است که ما تأکید می کنیم به جای استفاده از دوربین های دیجیتال اصلی خود از یک دوربین دیجیتال قدیمی استفاده کنید البته اگر خواهان پیروی از یک راه هموار و قابل اطمینان باشید.

نویسنده مقاله: 
کوروش یزدانی

دیدگاه جدیدی بگذارید