به وب سایت
کانون عکاسان ایران
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

چشم پنجره ایست به روح . طوری عکاسی کنید تا نگاه بیننده با نگاه سوژه عکاسی در ارتباط قرار بگیره .

ارسال آثاری ورای تصور در نمایشگاه کانون عکاسان ایران

دفعات بازدید: 1,079
با تشکر از همه عزیزانی که در این رویداد شرکت کردند و آثار خود را ارسال کردند .

به گزارش روابط عمومی کانون عکاسان ایران و به نقل از معاونت پژوهش کانون عکاسان ایران : 

ضمن تشکر از همه عزیزان شرکت کننده در فراخوان جشنواره عکس های طبیعت , برخی نکات رو لازم دیدم به اطلاع دوستان و شرکت کنندگان می رسانیم که 
تعداد شرکت کنندگان خیلی بیشتر از آن بود که حتی بنده  تصور میکردم . شرکت کردن حدود 500 نفر آن هم فقط با یک دعوت نامه اینترنتی واقعا امار جالبی بود. 

تعداد حدود 5000 عکس هم واقعا تعداد قابل توجهی است . با توجه به اینکه بررسی فنی عکس ها از نظر فوتومونتاژ نبودن و درست بودن کادر بر مبنای ترکیب بندی های : یک سوم , نسبت طلایی , مارپیچ طلایی , کارد بندی مثلثاتی و قطری و ...
و وجود المان های تاثیرگذار در عکس و شناخت زبان تصویر و معنی و مفهوم به کار رفته در عکس و همچنین بررسی تنظیمات صحیح عکس از جمله نوردهی و فوکوس و اشباع و ... در مرحله اول به عهده من و جناب اقای یزدانی عزیز قرار گرفته , لذا از دوستان خواهشمندم که اندکی صبر داشته باشند تا این بررسی با دقت انجام شود .

سعی ما بر این است که تعداد 120 تا 150 قطعه عکس رو انتخاب کنیم و برای این نمایشگاه ( که البته برای اون برنامه ویژه ای هم تدارک خواهیم دید ) در ابعاد بزرگ به نمایش درآوریم . 

از دوستانی که عکس آنها انتخاب نمیشود انتظار میرود که صبور باشند . گرچه هدف ما واقعا انتخاب بهترین عکس هاست اما ممکن است سلیقه یا تفکر گروه داوری در جهت خاصی باشد . لازم به نگرانی نیست چرا که نمایشگاه در سالیان بعد هم به صورت منظم برگزار خواهد شد . 

اگر چه هزینه چاپ هر عکس به عهده خود شرکت کنندگان عزیز خواهد بود و فقط هزینه نگارخانه و نمایشگاه و تبلیغات به عهده کانون عکاسان ایران است اما برای هر تابلو عکس , قیمتی هم از سوی داوران پیشنهاد میشه که در صورت فروش عکس , مبلغ مورد نظر به عکاس تعلق خواهد گرفت .

اطلاعات تکمیلی از طریق همین سایت به اطلاع عزیزان خواهد رسید .

 

روابط عمومی کانون عکاسان ایران